Coś dla ducha i dla ciała czyli jak nakarmić męskie JA

Proponuję by zrobić dziś coś bardziej ciekawego aniżeli nasze codzienne zmagania ze światem. Zastanówmy się, jak w sposób prosty i finansowo niewygórowany poprawić własne samopoczucie i odczuwanie, że nasze życie jest w naszych rękach? Co dla męskiego JA jest bardzo ważne.

Jak nakarmić nasze własne męskie ego i nie skończyć w tym zwariowanym świecie  jako sfiksowany alkoholik pracoholik?

Tym bardziej jeżeli chcesz jeszcze odbierać zapracowaną prze siebie emeryturę. Nieśmiało przypominam, że zgodziłeś się pracować do 76 roku życia, bo nie widziałem cię twardzielu na ulicznych protestach w tej sprawie. A może wolisz by zapracowane przez ciebie pieniądze przejął ZUS i przeznaczył je  na złote klamki dla prezesów i ich politycznych popleczników?

Dlatego dziś nie będziemy mówić o honduraskich cygarach Gurkha Black Dragon, które kosztują 1115 dolarów za sztukę,  choć fotka to sugeruje.

Nie będziemy upajać się słodkim dźwiękiem marki whisky 1926 Macallan Fine And Rare, którą sprzedano za 75 tysięcy dolców na pniu. Choć mówi się, że to „tygryski” lubią najbardziej.

Zacznijmy więc od tego co możemy mieć za free.

Na pewno w swojej okolicy znajdziecie kawałek stawu lub jeziora, a i zima pewnie nas nie zawiedzie. Bo musisz wiedzieć, że morsowanie to nie tylko przyjemność spowodowana wyzwoleniem endorfin. Morsowanie to również sposób na  przełamywanie własnych barier psychicznych.

Wiec jeżeli chcesz zaimponować żonie, dziewczynie i pokazać, że masz  „ikrę”, albo boisz się iść po podwyżkę do swojego szefa, to zacznij morsować.

Z zewnątrz wygląda dość masakrycznie, ale wierz mi, obie te rzeczy dają się wykonać, a po wszystkim nabiera się wielkiej wiary we własne możliwości.

Dodam tylko z własnego doświadczenia, że każde wejście  do przerębla jest inne i zawsze towarzyszy nam owe przełamywanie psychicznych barier. Dla tych, którzy połkną bakcyla morsowania dodam jeszcze ćwiczenia Tai Chi, które można wykonać po wyjściu z wody i wytarciu się do sucha. Każda minuta takiego ćwiczenia upewnia nas jak bardzo panujemy nad własnym ciałem i umysłem. A przecież współczesny świat żyje z tego, że miesza nam w głowie jak tylko się da i tylko czyha,  by wzbudzić w tobie silne emocje, nad którymi nie możesz zapanować.

IMG_2877 morosowanie traseng hide 1

Bo to co nazywamy naszymi słabościami to są nasze ograniczenia społeczne, które zapadają nam głęboko w psychikę. W dodatku najczęściej zakodowano nam je specjalnie, by nami manipulować.

Jeżeli już zadbasz o swój umysł, to przyjdzie kolej na to by zadbać o swoje ciało. Chodzi mi o twoją skórę. Czy wiesz, ze skóra to jeden z ważniejszych twoich organów? To ona zapewnia ci kontakt z otoczeniem i należy o nią dbać. Często to właśnie niedotlenienie organizmu powoduje twoje nienaturalne zmęczenie i niechęć do stawiania czoła rzeczywistości, a nie żadne tam „dołki psychiczne”, na których zarabiają koncerny farmaceutyczne.

Dlatego, mimo zimy, warto pojeździć na rowerze, pobiegać albo wybrać się na godzinny  spacer.

Kolejnym krokiem jest wizyta w gabinecie kosmetycznym w celu przeprowadzenia zabiegu Derma Oxy czyli infuzji tlenowej.

terapia tlenowa1

Pozwoli tobie to odżywić skórę twarzy na poziomie komórkowym. Ja polecam Gabinet IZADORA. Fajna profesjonalna obsługa  i przystępne ceny.

Co zyskujesz? Chodzi o to byś z potwora przeobraził się w człowieka i byś przełamał kolejną barierę psychologicznego wstydu społecznego. Wyobraź sobie, że współczesny mężczyzna nie boi się dbać o własne ciało i psychikę,  a wizyta u kosmetyczki to nie jest zaraz zmiana płci.

Pamiętaj, że aktem odwagi nie jest już wypicie z kolegami literka na łeb  i obicie komuś mordy,jak to miało miejsce w czasach dano minionych.  Pamiętasz, że  MY faceci, nogi i zęby nauczyliśmy się myć częściej niż raz  w miesiącu , a kiedyś przecież było inaczej.

By nakarmić męskie ego,  musisz  zapanować nad samym sobą. Inaczej będziesz karmił tylko własne i społeczne demony. A twoją wypracowaną emeryturkę przyjmą cwani polityczni banksterzy.  Wtedy  te zajebiste cygara i ta szlachetna whisky będzie tylko ich udziałem.  A MY chyba tego nie chcemy. Mam rację tygrysie?

No i jeszcze jedno. Tygryski między 30 a 45 rokiem życia nie mogą  bać się odwiedzać,  co jakiś czas, lekarza  urologa.  Bo by „mieć jaja” to trzeba je mieć zdrowe. O czym nie powinniśmy nigdy zapomnieć.

Reklamy

Forum

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s